JDI ZA ŠTĚSTÍM

„Když se cítíš sám a nevíš kudy kam, jdi za štěstím… Včerejšků se zbav, překroč vlastní stín, jdi za štěstím…“ Text krásné písně od Karla Gotta mě inspiroval k sepsání tohoto článku. Je to totiž přesně to, co nyní sama žiju, a podle mě jediná smysluplná cesta ke spokojenému životu…

V článku si povíme o prožívání přítomného okamžiku, jako jediného bohatství, které právě nyní máme k dispozici, a o tom, jak bychom si měli plnit svá přání a vystupovat z komfortní zóny. Naučili jsme se ale během života dělat přesně pravý opak, bohužel…

ZBAVTE SE VČEREJŠKU I ZÍTŘKU

Naše mysl neustále jede na plné obrátky a v hlavě se nám honí plány do budoucna nebo dumáme nad tím, co se už dávno stalo, a zbytečně se tak zabýváme něčím, co jaksi nemůžeme ovlivnit.

Neříkám, že je špatné mít krásná přání týkající se budoucnosti – naopak je to žádoucí – anebo si vzpomenout na něco hezkého, co jsme již prožili. To je v pořádku. Problém tkví v tom, že často v hlavě pitváme něco, co za to vůbec nestojí.

A co se potom děje? Uniká nám přítomnost – okamžik, který může nabízet mnoho hezkých vjemů a dobít nás energií. Prožití přítomného okamžiku v plné síle (bez myšlenek na včerejšek nebo zítřek) nám umožní kvalitněji vnímat krásy každodenního bytí.

Jinak se může stát, že máme pocit jakoby nám dny „protékaly mezi prsty“… A to je jen důsledek naší nevšímavosti k tomu, co se děje TEĎ.

VĚNUJTE SI KAŽDODENNÍ ZÁŽITEK

Denně si naordinujte chvíli pro sebe a dělejte jen to, co vás momentálně naplňuje. Vnímejte každičkou sekundu na sto procent a užijte si to! Díky tomu si uděláte pozitivní návyk a začnete si své dny více užívat.

Postupně se učte během dne čím dál více vnímat, CO SE KOLEM VÁS DĚJE PRÁVĚ TEĎ. Prožívejte přítomnost až do morku kostí.

VYKROČTE Z KOMFORTNÍ ZÓNY A JDĚTE VSTŘÍC SVÝM PŘÁNÍM

Letošní rok byl vlivem koronavirových opatření pro mnoho lidí náročný a někteří z nás si sáhli na dno. Psychika pracovala na plné obrátky a mnoho lidí prožívalo pocity bezmoci, frustrace, smutku nebo vzteku. Já se přesto rozhodla svůj čas užívat na maximum. VŽDY MÁME NA VÝBĚR, CO CHCEME ŽÍT!

Přijala jsem vše tak, jak je, protože vnější věci ovlivnit nemohu, ale zároveň jsem si prostě chtěla dělat vědomě radost a plnit si své touhy. V mém případě to znamenalo věnovat se pokud možno všemu, co mám ráda a co mě dobíjí baterky, tedy pobytu v přírodě a poznávání krásných koutů naší vlasti.

ROZHODLA jsem se, že si tento rok budu prostě užívat navzdory všem zákazům a opatřením. To neznamená, že je budu porušovat, ale že si najdu prostě ty aktivity, které mi přinášejí POTĚŠENÍ.

Šťastní můžeme totiž být i na své zahradě u opékání buřtů, čtení knížky při svíčkách anebo na cyklistickém výletě s celou rodinou v krásné přírodě. Stačí opravdu málo a záleží, co máte rádi.

Důležité je uvědomění, že svůj zdroj štěstí máme každý v sobě a je nezávislý na tom, co se děje kolem (tohle téma nastiňuji i ve svém ebooku Životní restart aneb 10 kroků k zázračné proměně vašeho života…)

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE VSTÁT A ZAČÍT TO DĚLAT. PRAVIDELNĚ, KAŽDOU CHVÍLI. NEČEKAT, AŽ BUDE „LÍP“. DĚLAT SI VĚDOMĚ RADOST NEUSTÁLE, KAŽDÝ DEN. O TOM JE ŽIVOT.

Často se nám nechce vystoupit z komfortní zóny a čekáme na nějaký vhodnější okamžik. Máme spoustu výmluv, proč to právě teď není možné… A to je velká škoda. Strávíme tak většinu dnů čekáním na něco speciálního a ono to vlastně nikdy nepřijde.

Vřele vám doporučuji si začátkem každého roku vytvořit svou mapu záměrů, přání a pocitů, které chcete po celý rok prožívat, co chcete realizovat, kam se posunout, jak trávit čas s rodinou a přáteli atd. Může být psaná i kreslená. Mapu mějte někde na očích a občas si ji prohlížejte. Na sklonku roku budete mile překvapeni, jak naplněný rok jste prožili.

ROZHODNĚTE SE TENTOKRÁT PRO ZMĚNU. ZAČNĚTE SI PLNIT SVÁ NEJTAJNĚJŠÍ PŘÁNÍ!

UVĚDOMUJTE SI SVÉ POTŘEBY A TOUHY. CO VÁM BRÁNÍ, ABYSTE JE ZREALIZOVALI HNED? CO VÁS BRZDÍ?  

Pravděpodobně nic zásadního… Nebo vám brání nějaká osoba? Uvědomte si, že nejvíc si bráníte sami v hlavě.

Proto se naučte JÍT DO AKCE TEĎ A PROSTĚ ŽÍT ŽIVOT SVÝCH SNŮ…

Štěpánka Gruberová
Jsem transformativní koučka a propagátorka zdravého životního stylu. Pomáhám lidem zbavit se strachu, nalézt vnitřní sílu a nekonečný zdroj radosti. Odhaluji vnitřní programy a bloky, které člověka brzdí. Inspiruji, jak prožít život v lásce, zdraví a hojnosti. Jsem autorka ebooků "ŽIVOTNÍ RESTART - 10 klíčů k zázračné proměně vašeho života" a "JAK ŽÍT ŠŤASTNÝ A NAPLNĚNÝ ŽIVOT". Více o mně zjistíte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.