ZAMILUJTE SE DO SMÍCHU. LÉČÍ!!!

I když nejsem televizní typ, nedávno jsme se s manželem a dcerou dívali na jednu komedii. Nebyl to zrovna duchaplný film, ale jedno se muselo uznat: některé scénky mě rozchechtaly na celé kolo. Strhla jsem i Emu, která se začala taky dávit smíchy. Ani dýchat jsme nemohly. Vyústilo to v celorodinný smích, kdy každý vydával své typické zvuky.

A pak jsem si uvědomila, jak málo se pořádně chechtáme takhle z plných plic a jak úžasný vliv má takový smích na naše tělo. Cítila jsem úplný příliv euforie a energie.

Při smíchu jsme plně přítomnipozitivně naladěni. V ten moment zapomeneme na cokoli negativního a na nic prostě nemyslíme, což může být právě v těžkých obdobích skvělá úleva pro naše tělo!

Taky jsem si vzpomněla, jak mi jedna kamarádka říkala, že když jí bylo ouvej, koukala celé dny na komedie a smála se a smála, až jí ta depka nakonec úplně přešla. Dokonce jsem kdysi někde četla, že se takhle někdo vyléčil i z rakoviny.

Smích je prostě lék na všechny trable.

Ty nejmenší děti se smějí a radují z maličkostí přirozeně… Kdy jsme vlastně ztratili tento dar? Někdy mám pocit, že už prostě nemáme čas se smát.

A tak si říkám, jak navrátit pořádný smích do našich životů? Napadá mě k tomu pár tipů:

• Smích patří k dětem. Pokud máme děti, buďme vědomě více s nimi (buďme s nimi přítomni) a přestaňme v myšlenkách odbíhat. Vždyť kolik vtipného toho jedno malé dítě stihne přes den napovídat nebo udělat, je jasné každému z nás.

• Když už televize nebo filmy, tak hlavně komedie. Násilí, dramatu a hororů máme i tak v běžném dění ažaž (osobně jsem úplně přestala sledovat televizní zprávy).

• I když nejsem Facebookový tip a netrávím na něm hodiny denně, tak jednomu se nebráním: různé inteligentní vtípky a legrační slogany. My Češi jsme v tomhle mistři a máme talent zlehčit každou situaci něčím vtipným. Tak proč ne?

• Hrajte doma i na dovolené deskové hry. Tolik legrace jako při hře Aktivity jsem už dlouho nezažila.

• Buďte spolu s přáteli. S více lidmi je vždy více legrace!

• Říkejte si doma vtipy. Sbírejte vtipy a pak jimi rozveselte své blízké.

• A občas se na sebe do zrcadla usmějte.

Pokud se každý den alespoň jednou z plna hrdla zasmějete, tak vám moc gratuluji, jste na tom pravděpodobně lépe, než většina dospělé populace.

Já osobně se do smíchu zamilovávám čím dál tím víc. Snažím se vtipné situace vyhledávat, být co nejvíc přítomna a naladěna na humor. Na co zaměřujeme pozornost, to roste.

EXTRA TIP PRO VÁS:
Trápí vás občas výkyvy emocí a propady nálady? Zajímavé informace, jak si polepšit a užívat pokud možno každý den, najdete ZDARMA v ebooku „Jak zatočit se špatnou náladou“.

Štěpánka Gruberová
Jsem transformativní koučka a propagátorka zdravého životního stylu. Pomáhám lidem zbavit se strachu, nalézt vnitřní sílu a nekonečný zdroj radosti. Odhaluji vnitřní programy a bloky, které člověka brzdí. Inspiruji, jak prožít život v lásce, zdraví a hojnosti. Jsem autorka ebooků "ŽIVOTNÍ RESTART - 10 klíčů k zázračné proměně vašeho života" a "JAK ŽÍT ŠŤASTNÝ A NAPLNĚNÝ ŽIVOT". Více o mně zjistíte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.