CO DĚLAT, KDYŽ JE NEJHŮŘ

Někdy od života dostáváme pořádné kapky a cítíme se na dně. Na to období nikdy nezapomenu, i když na něj již raději nemyslím…

Dostali jsme se do velké šlamastiky s naším družstevním bydlením a nepříznivá situace nás donutila vzdát se krásného domečku na okraji Prahy.

Museli jsme ho co nejdříve prodat, a to se podařilo bohužel za nižší cenu, než jsme jej koupili. Penězmi jsme potřebovali splatit úvěr (který byl samozřejmě vyšší než utržená částka za dům), takže nás čekalo nelehké období, kdy jsme tu finanční díru museli „zalepit“.

Stres se pomalu vkrádal do mého těla a bylo náročné s ním umět „pracovat“. Nejhorší byly některé noci.

Veškerý vnitřní instinkt mi napovídal, ať vše přijmu tak, jak to je. Ať nebojuji. Že řešení se časem ukáže. Bylo pro mě ale tak moc těžké převést tuhle teorii do praxe…

Časem jsem pochopila, že jediná cesta je na to nemyslet (vyvarovat se jakýchkoliv negativních myšlenek), nestresovat se a žít prostě stejně jako dřív a důvěřovat životu. Jenže jak na to?

Velkou duševní pomocí se nakonec staly každodenní činnosti a chození do práce, kdy se mé myšlenky odpoutaly a hlava se prostě zaměstnala čímkoli jiným.

Sedět doma na zadku a koukat do zdi by bývalo vlastně to nejhorší, protože fantazie, když není jinak zaměstnaná, ráda pracuje a bohužel často proti nám. A tomu je nutné se vyhýbat!

Osvojila jsem si metodu meditace s motlitbou, kde jsem si představovala, že můj problém je už vyřešen. Musím upřímně říci, že tohle všechno mě udrželo nad vodou a život šel zdárně dál.

Až nyní, s odstupem času, jsem na internetu zavadila o úryvek od ruské spisovatelky Eleny Mikhalkové, který vystihuje to nejdůležitější, co dělat, když je nejhůř:

„Babička mi jednou dala radu: v těžkých časech jdi dál po malých krůčcích.
Dělej to, co je potřeba, ale kousek po kousku.
Nepřemýšlej o budoucnosti nebo co by se mohlo stát zítra.
Umyj nádobí.
Utři prach.
Napiš dopis.
Uvař polévku.
Chápeš?
Postupuj krůček za krůčkem.
Udělej krok a zastav se.
Odpočiň si.
Oceň sama sebe.
Udělej další krok.
A potom další.
Možná si toho ani nevšimneš, ale tvé kroky budou postupně delší a jistější.
A přijde čas, kdy budeš moct o budoucnosti přemýšlet i bez slz.“

A já bych ještě dodala:
„Buď ve spojení sama se sebou a nech se vést.“

Ať jste v jakkoliv temném údolí, nikdy neztrácejte naději. Začněte více jak dřív důvěřovat vlastní intuici a nenechte se válcovat strachem, který je špatný rádce. Svůj problém odevzdejte „vyšší moci“.

Ta nekonečná síla a moudrost uvnitř nás vždy vyvede z problémů, svěřte se jí s důvěrou. A pak jen postupujte krok za krokem, jak vnitřní hlas velí.

PŘIJÍMEJTE VŠE TAK, JAK JE. Jedině tak vznikne prostor pro řešení. Když jsou vaše pohnutky dobré, ta nekonečná moudrost vás nikdy nenechá na holičkách.

Štěpánka Gruberová
Jsem transformativní koučka a propagátorka zdravého životního stylu. Pomáhám lidem zbavit se strachu, nalézt vnitřní sílu a nekonečný zdroj radosti. Odhaluji vnitřní programy a bloky, které člověka brzdí. Inspiruji, jak prožít život v lásce, zdraví a hojnosti. Jsem autorka ebooků "ŽIVOTNÍ RESTART - 10 klíčů k zázračné proměně vašeho života" a "JAK ŽÍT ŠŤASTNÝ A NAPLNĚNÝ ŽIVOT". Více o mně zjistíte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.